"WOLNY CZAS NIE ZGUBI NAS"

Przedmiot projektu:  warsztaty z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych
 
Celem operacji jest : Poprawa oferty spędzania wolnego czasu poprzez umożliwienie mieszkańcom uczestnictwa w warsztatach z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych.
W ramach projektu zakupiono sprzęt do prelekcji z modelarstwa i astronomii tj: projektor multimedialny z ekranem, laptop oraz materiały do przeprowadzenia warsztatów tj. między innymi modele szybowców, rakiety Apacz, modele balonów na ogrzane powietrze, oraz multimedialną encyklopedię kosmosu.

Dodatkowo w  ramach projektu prowadzone są   warsztaty astronomiczne oraz warsztaty                     z modelarstwa lotniczego i kosmicznego.  Warsztaty zostały podzielone na część edukacyjną z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego, i część praktyczną z wykorzystaniem  teleskopu oraz  budową modeli. Uczestnicy warsztatów modelarskich poznają podstawowe prawa i zjawiska fizyczne związane z lotem, pogłębią wiedzę m.in. o powstaniu i rozwoju lotnictwa, wielkich przelotach, kosmonautyce, lotach kosmicznych, powstaniu i rozwoju modelarstwa lotniczego. W części praktycznej budują latające modele dwóch szybowców, modelu rakiety oraz balonu na ogrzane powietrze.

W zajęciach uczestniczą mieszkańcy obszaru LGD, którzy ukończyli dwunasty rok życia.

Wykonana została również strona internetowa dokumentująca na bieżąco realizację projektu i przebieg warsztatów. Więcej na aktywna.strazpozarna.info  na którą serdecznie zapraszamy  - A WARTO !!!!!

Wartość całkowita 16 843,70 zł.

Kwota dofinansowania: 11 790,59

Projekt  realizowany w  2013r, przy ogromnym zaangażowaniu Prezesa OSP Kąty- Krzysztofa Waksmundzkiego.

Wniosek, złożony przez OSP Kąty za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Gorce-Pieniny”.

 Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Kątach - gmina Krościenko