Etno Warsztaty w Krościenku n/D - 30 sierpnia 2019r.

Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" zaprasza młodzież z gminy Krościenko n/D na  pierwsze warsztaty artystyczno - rękodzielnicze, które odbędą się w dniu 30 sierpnia 2019r. od godz. 10:00 w Krościenku n/D (Szkoła Podstawowa nr 1 Krościenko). Warsztaty są częścią większego projektu pn. „KULTURA LUDOWA PIENIN I GORCÓW - ocalić od zapomnienia" który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Projekt obejmuje także przeprowadzenie warsztatów w gminie Czorsztyn, Ochotnica Dolna oraz Szczawnicy, wydanie albumu o twórcach ludowych oraz organizację wystawy.

Zajęcia warsztatowe w Krościenku n/D będą dotyczyć różnorodnej tematyki - od malarstwa, rzeźby po haft i wyszywanie góralskich strojów. Warsztaty mają na celu rozwijanie pasji, pobudzenie aktywności twórczej i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród osób młodych. Warsztaty poprowadzą znani i cenieni artyści i twórcy: Jan Kubik, Stanisław Kacwin, Krystyna Walosik, Andrzej Beliczyński.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 12 roku życia.

Formularz zgłoszeniowy dostępne w załączeniu, należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do 28.08.2019 do biura Stowarzyszenia (ul. Rynek 32, Krościenko n/D).