Anna Madeja (ur. 1945 r., Mszana Dolna)

z wykształcenia dyplomowana opiekunka dziecięca, artystka ludowa, mieszka w Szczawnicy. Od 50 lat uprawia malarstwo na szkle o tematyce ludowej i sakralnej.

Jest samoukiem, ale swoimi umiejętnościami chętnie dzieli się na licznie prowadzonych warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dla niej najważniejsze w uprawianiu twórczości ludowej jest właśnie przekazywanie sztuki młodemu pokoleniu i upowszechnianie jej. Co najmniej cztery razy do roku prezentuje swoje prace na wystawach.

Pokazywała je już m.in. w Niemczech, Szwecji, Francji, Izraelu, USA, Słowacji i Węgrzech. Jej obrazy mają swoje miejsce w Galerii Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” w Szczawnicy oraz galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Szczawnicy.

Na swoim koncie ma również liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: Srebrny Krzyż Zasługi, przyznany przez prezydenta RP w 2007 r., czy „Medal za zasługi dla Miasta i Gminy Szczawnica”.

 

Przykładowe prace

 

  • Na niniejszej stronie można podziwiać prace twórców ludowych współpracujących ze Stowarzyszeniem LGD „Gorce-Pieniny”, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace.