Józef Madeja (ur. 1943 r., Szczawnica),

emerytowany geodeta, mieszka w Szczawnicy. Z potrzeby serca i chęci zrealizowania swoich wizji artystycznych już od 50 lat zajmuje się twórczością ludową.

Maluje i rzeźbi. Jego prace można liczyć w setkach. Na co dzień można je oglądać w Galerii Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” w Szczawnicy, którą prowadzi wraz z siostrzenicą.

Znajdują się również w Muzeum Etnograficznym w Rabce Zdroju oraz w kościele w Podegrodziu i Tarnowie. Z powodzenie bierze udział w konkursach dedykowanych twórcom ludowym. Zdobył I miejsce m.in. podczas konkursu organizowanego przez muzeum w Rabce pt. „Demony w twórczości ludowej” oraz wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Miał okazję prezentować swoje prace również w Sejmie RP oraz na promie linii Ystad – Świnoujście. Swoją rzeźbiarską pasją zaraził już kilka młodych osób. Hobby – sport i kryminały.

 

Przykładowe prace

 

  • Na niniejszej stronie można podziwiać prace twórców ludowych współpracujących ze Stowarzyszeniem LGD „Gorce-Pieniny”, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace.