Andrzej Dziedzina Wiwer

emerytowany technik budownictwa, przewodnik i ratownik GOPR, mieszka w Szczawnicy. Od lat 60. ubiegłego wieku zajmuje się folklorem, a od 1991 r. poezją gwarową.

Anna Madeja

z wykształcenia ekonomistka, z zawodu dziennikarka, mieszka w Szczawnicy. Przygodę z twórczością ludową rozpoczęła ponad 20 lat temu w pracowni Anny i Józefa Madejów

Joanna Dziubińska

z wykształcenia dyplomowana opiekunka dziecięca, artystka ludowa, mieszka w Szczawnicy. Od 50 lat uprawia malarstwo na szkle o tematyce ludowej i sakralnej.

Joanna Szczepaniak

fizjoterapeuta, mieszka w Szczawnicy. Od 2010 r. haftuje stroje regionalne i obrazki, szyje również poduszki, sukienki, torebki z akcentem góralskim.

Józef Madeja

emerytowany geodeta, mieszka w Szczawnicy. Z potrzeby serca i chęci zrealizowania swoich wizji artystycznych już od 50 lat zajmuje się twórczością ludową.

Marek Dziedzina

z zawodu kucharz, mieszka w Szczawnicy. Od 2015 r. zajmuje się rzeźbą. Przejął warsztat po swoim wuju Henryku Zachwiei.

Marek Krzywonos-Wolak

z wykształcenia plastyk, z zawodu magazynier-logistyk, mieszka w Szczawnicy. Od 25 lat uprawia rzeźbę monumentalną, wielkogabarytową.

Mariusz Tokarczyk

z wykształcenia budowlaniec, z zawodu kierowca, mieszka w Jaworkach. Od 25 lat szyje i haftuje

Wiesława Sajdak-Tokarczyk

pielęgniarska, katechetka, pedagog i psycholog kliniczny, pracuje jako kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Perła” w Szczawnicy, mieszka w Jaworkach.

  • Na niniejszej stronie można podziwiać prace twórców ludowych współpracujących ze Stowarzyszeniem LGD „Gorce-Pieniny”, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace.