Wiesława Sajdak-Tokarczyk (ur. 1971 r., Łącko),

pielęgniarska, katechetka, pedagog i psycholog kliniczny, pracuje jako kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Perła” w Szczawnicy, mieszka w Jaworkach.

Od szóstego roku życia szydełkuje i haftuje serwety czy obrusy. W 1980 r. zdobyła swoją pierwszą nagrodę przyznaną przez TVP od Adama Słodowego - prowadzącego program „Lubię majsterkować” - za uszycie lalki.

Do dziś wykonała już ok. 50 serwet, 20 obrusów - które zdobią domy prywatnych odbiorców, ale także kościoły, m.in. w Mizernej, Jaworkach i Szlachtowej – 15 gorsetów, 20 kamizelek i 150 spódnic oraz koszul. Swoją twórczość wystawiała m.in. w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej, miała też okazję prezentować ją wraz z mężem na antenie TVP w 2008 r. w programie „Pytanie na śniadanie”. Prowadzi warsztaty z robienia ozdób świątecznych czy kwiatów m.in. dla Uniwersytetu III Wieku oraz osób niepełnosprawnych. Jej pasją jest również muzyka, taniec i śpiew.

 

Przykładowe prace

 

  • Na niniejszej stronie można podziwiać prace twórców ludowych współpracujących ze Stowarzyszeniem LGD „Gorce-Pieniny”, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace.