Etno Warsztaty w Szczawnicy - 09 września 2019

Uwaga! 05.09.2019 - Limit miejsc wyczerpany

Warsztaty artystyczno-rękodzielnicze w Szczawnicy

Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" zaprasza młodzież z gminy Szczawnica na warsztaty artystyczno - rękodzielnicze, które odbędą się w dniu 9 września 2019r. od godz. 16:00 w Szkole Podstwowej nr 1 w Szczawnicy (ul. Główna 12). Warsztaty są częścią większego projektu pn. „KULTURA LUDOWA PIENIN I GORCÓW - ocalić od zapomnienia" który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Projekt obejmuje także przeprowadzenie warsztatów w gminie Czorsztyn, Krościenko n/D oraz Ochotnica Dolna, wydanie albumu o twórcach ludowych oraz organizację wystawy.

Zajęcia warsztatowe w Szczawnicy będą dotyczyć różnorodnej tematyki - od haftu, malarstwa po rzeźbę w drewnie. Warsztaty mają na celu rozwijanie pasji, pobudzenie aktywności twórczej i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród osób młodych. Warsztaty poprowadzą znani i cenieni twórcy: Joanna Dziubińska, Joanna Szczepaniak, Marek Dziedzina i Marek Krzywonos-Wolak.

Formularz zgłoszeniowy dostępne w załączeniu, należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do 06.08.2019 do biura Stowarzyszenia (ul. Rynek 32, Krościenko n/D) lub do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji pod nr tel. 789 304 706.