Anna Czajka

Mieszka w Ochotnicy Górnej. Z zawodu krawcowa. Maluje od ok. 7 lat . Maluje na szkle i na płótnie. Maluje talerzyki, szklanki, wazony.

Dawid Chrobak

z wykształcenia mechanik pojazdów samochodowych, z zawodu murarz, mieszka w Ochotnicy Dolnej. Zajmuje się lutnictwem.

Jadwiga Bandyk

nauczycielka przyrody i geografii, mieszka w Ochotnicy Dolnej. Od dziecka zajmuje się szydełkowaniem. Tej sztuki nauczyła się sama.

Jadwiga Siuta

Mieszka w Ochotnicy Górnej. Ukończyła Studium Teologiczne. Pracowała w Domie Pomocy Społecznej.

Jan Piszczek

emerytowany cieśla, mieszka w Tylmanowej. Uprawia kowalstwo artystyczne, podtrzymując rodzinną tradycję. Sztuką zajął się osiem lat temu.

Jan Polak

Mieszka w Ochotnicy Dolnej. Pracował w Cepelii. Obecnie pracuje na gospodarstwie. Od ponad 25 lat zajmuje się rzeźbą i snycerstwem.

Joanna Dłubacz

z zawodu i pasji ogrodnik, mieszka w Ochotnicy Dolnej. Zajmuje się szydełkowaniem, a od pięciu lat również wyszywa koralikami gorsety.

Józef Królczyk

Mieszka w Ochotnicy Górnej. Z zawodu budowlaniec. Obecnie pracuje na roli oraz zajmuje się działalnością agroturystyczną.

Kazimierz Sikora

z zawodu budowlaniec, mieszka w Ochotnicy Górnej. Od 2000 r. zajmuje się rzeźbą. Jak przekonuje, „to po prostu samo przyszło”.

  • Na niniejszej stronie można podziwiać prace twórców ludowych współpracujących ze Stowarzyszeniem LGD „Gorce-Pieniny”, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace.