Jabłka dla Mieszkańców

Zdrowe, smaczne…uwielbiają je wszyscy. Jabłka, a dokładnie 20 ton tych owoców rozdano w dniu wczorajszym tj. 2 marca 2016 r. mieszkańcom Gminy Czorsztyn. Transport zawierający 1 000 skrzynek jabłek dla mieszkańców gminy zorganizowała Lokalna Grupa Działania przy współpracy z Urzędem Gminy Czorsztyn.

Tir wypakowany po brzegi owocami rozładowany został w każdym sołectwie Gminy Czorsztyn. Zanim tu trafił jabłka przeszły pozytywną kontrolę jakości handlowej świeżych owoców i warzyw. Po rozładowaniu transportu na mieszkańców czekali sołtysi wsi, którzy zgodnie z ustaleniami bezpłatnie wydawali skrzynkę jabłek (20 kg) na nr domu. Jabłka wydawane zostały wedle kolejności zgłoszeń do wyczerpania.

Jabłka bardzo szybko trafiły do mieszkańców Gminy Czorsztyn, którzy po skrzynki    z owocami zjawiali się tuż po rozładunku. W każdej z miejscowości do list, na których należało złożyć podpis, aby otrzymać owoce utworzyły się kolejki. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych przedsięwzięcie zostanie powtórzone w najbliższychmiesiącach.

W dniu 2 marca br. tir jabłek powędrował także do gminy Ochotnica Dolna. Kolejne dostawy jabłek zorganizowanych przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny trafią do Gminy Krościenko n/D a także do Szczawnicy.

Zarząd LGD Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny serdecznie dziękuje za zaangażowanie oraz pomoc w rozładunku oraz dystrybucji zarówno włodarzom Gminy Czorsztyn, jak i sołectw gminnych.