Podsumowanie projektu pn. "W kręgu pienińskiego cyfrowania - II edycja warsztatów rękodzieła ludowego"

Podsumowanie projektu pn. "W kręgu pienińskiego cyfrowania - II edycja warsztatów rękodzieła ludowego"

 

14 grudnia 2022 roku na sali widowiskowej w Krościenku nad Dunajcem odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowaliśmy realizację projektu pn: ”W kręgu pienińskiego cyfrowaniaII edycja warsztatów rękodzieła ludowego”. Projekt był finansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura ludowa i tradycyjna 2022, na które Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 20 000, 00zł.  

Projekt trwał 8 miesięcy, podczas którego 6 młodych osób z wielkim zaangażowaniem pod okiem „mistrza” Jana Kubika uczyło się kroju, ręcznego szycia oraz cyfrowania elementów męskiego stroju pienińskiego. W tym roku wykonano cuchę i sukmanę pienińską, a w poprzednim roku portki góralskie. Tym samy stowarzyszenie skompletowało już prawie cały męski strój góralski, który będzie w naszym biurze  promował kulturę pienińsko-gorczańską. Powstał tez film, którego projekcja odbyła się podczas spotkania. Film jest dostępny na stronie  stowarzyszenia https://youtu.be/W-mZ5qeZVTM

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu. Szczególne podziękowania i słowa zachęty do rozwijania swoich umiejętności kierujemy jednak do uczestników projektu. Wspólna praca, jaką wykonaliśmy w ramach warsztatów była ciekawym i ważnym doświadczeniem dla nas wszystkich- podsumowała koordynator projektu Krystyna Kubik.

 

 

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura ludowa i tradycyjna 2022